Kocaeli İzmit Diş Hastanesi - Donatım Diş Hastanesi - Bize U

Next
Date6/30/2022 7:29:14 AM
PriceUSD 1.00
Promote
0262 331 41 070262 331 41 07
DİŞÇİ KORKUSU ÇOCUKLUKTAN BAŞLIYOR

Çocukların diş tedavilerinde yaşadığı acılar, travmalar ileride bu durumun sürmesine ve diş tedavilerinin geciktirilmesine neden olabilir. Doğru diş hekiminin seçilmesi ve ailenin doğru davranışları sonucunda dişçi korkusunun üstesinden gelinebilir.TEDAVİLERİ ERTELETEBİLİYOR

Diş hekimine gitme korkusu ülkemizde de sıklıkla görülen bir durumdur. Diş ve diş eti rahatsızlıklarının fazlasıyla yaşanmasındaki bir neden de kişilerin diş hekimine gitmekten çekinmesidir. Çoğunlukla çocuklarda görebildiğimiz bu durum yetişkinlerde de görülebilmektedir. Diş rahatsızlıklarının yanı sıra 6 ayda bir yapılması gereken düzenli muayenelerde de bu durumun engel olması kişinin sadece dişte değil sağlığında da başka hastalıklara yol açabilir.

DİŞÇİ KORKUSUNU YENEBİLİRSİNİZ

Kişiler önceden diş tedavilerinde yaşadığı acılar ileride dişçi korkusu yaşamasına neden olmaktadır. Çocukluk döneminde böyle bir durumun yaşanmaması için çocuk, ‘diş hekimi’ ile korkutulmamalı, diş hekiminin de çocuğa karşı sıcak ve ilgili davranması gerekmektedir. Ayrıca gelişen teknolojiyle birlikte lokal-genel anestezi, sedasyon gibi yöntemlerle kişi acı hissetmeden rahat bir şekilde tedavisini olabilmektedir. Bu gibi tedaviler de hastaya doğru bir şekilde aktarıldıktan sonra dişçi korkusu yenilebilir.

facebook
Like us on Facebook!